• SEMUprv0
  • Facebook Social Icon

Telefon: +372 7 313 119

Geomaatika õppetool
Metsandus- ja maaehitusinstituut
Kreutzwaldi 5, ruum 2A21

E-post: geo@emu.ee

Üleskutse: aita üles otsida piirikivid ja põnevamad piiritähised!

Läbi aegade on maa eestlaste jaoks olnud eluliselt tähtsal kohal. Oli ju maareform esimesi asju, mida noor Eesti Vabariik oma püsimajäämiseks tegi, ning mille käigus jagati mõisnike maa seda ammu igatsenud talurahvale, tehes lõpu aastasadu kestnud sõltuvusele saksa aadlikest. Nii kujunes kahekümne iseseisvusaastaga Eesti rahva-majanduse põhiosaks talude süsteemile rajanev põllumajandus. Eestluse ja omariikluse säilimise seisukohalt on aastakümneid peetud oluliseks just maa omamist ning sellest lähtuvalt on olulisel kohal olnud ka selle omandi tähistamine ehk piiritlemine. Piiripunktide tähistamiseks on kasutatud erinevaid piirimärke/piiritähiseid nagu näiteks piirikive, vaiu ja vahel on leitud isegi loomingulisemaid lahedusi.

 

Eesti Maaülikooli geomaatika õppetoolil on soov kinkida Eesti Vabariigile sünnipäeva puhul 100 piirimärki. Kingi tegemiseks vajame Sinu abi.

Hea maaomanik, metsaskäija, matkasell, ootame fotosid piirikividest ja huvitavamatest piiritähistest. Soovi korral lisa piiritähise asukoht ja olemasolul ka sellega seotud lugu.

Kingime üheskoos Eestile vähemalt 100 piirimärki ja talletame piiripunktid ajaloo jaoks!

Foto: Jaan Kallandi

Foto: Jaan Kallandi

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now